UA-106737452-2 تورگاید چیست؟ | اجاره دستگاه ترجمه همزمان | ترجمه همزمان | افسانه هنر

تورگاید چیست؟

دستگاه ترجمه همزمان و تورگاید یکی از مهم ترین تجهیزات در زمانی است که مهمانان شما غیر ایرانی می باشند.شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که قصد بازدید از یک موزه،گالری،مجتمع های صنعتی،اماکن تاریخی و … را داشته باشید. گاهی اوقات به دلیل ازدیاد جمعیت،شلوغ بودن محیط و یا دور بودن فاصله از راهنمای تور اغلب دچار مشکلاتی نظیر ضعیف بودن صدا یا شنیده نشدن صدای راهنمای تور شده اید. خرید تورگاید راه حل مناسبی برای برطرف کردن مشکلات فوق می باشد.

   

تورگاید یعنی چه؟

به زبان ساده دستگاه تورگاید یا همان راهنمای تور وسیله ای است که صدای یک یا چند سخنران(راهنمای تور) را از طریق دستگاه فرستنده به چندین بازدید کننده منتقل می کند.دستگاه تورگاید در واقع همانسیستم ترجمه همزمان بوده که در اینجا کاربرد متفاوت تری دارد.

تورگاید از سه قسمت تشکیل شده است که عبارتند از :

  • دستگاه فرستنده و میکروفن (جهت استفاده ی راهنمای تور)
  • دستگاه گیرنده و هدفون
  • کیف جهت تجهیزات جانبی و استفاده از باطری های قابل شارژ

 

اساس کار تورگاید و دستگاه ترجمه همزمان

اساس کار دستگاه تورگاید بر پایه ی امواج رادیویی یا سیستم وایرلس می باشد. در سیستم تورگاید معمولا تا شانزده کانال برای تنظیم فرکانس های مختلف وجود دارد .امواج صوتی از طریق میکروفون وارد دستگاه فرستنده شده و فرستنده پس از تقویت آن را به گیرنده های مختلف ارسال کند و حضار از طریق هدفون های بی سیم صدا را از گیرنده دریافت می کنند.

مهم ترین کاربردهای دستگاه تورگاید و سیستم ترجمه همزمان

۱ – فرض کنید قرار است تعدادی از افراد در یک محیط صنعتی همچون کارخانه که سر و صدای زیادی وجود دارد جهت بازدید از قسمت های مختلف آن دیدن کنند.در حالت معمول به علت صدای زیاد محیط ممکن است صدای راهنمای تور به خوبی به افراد منتقل نشود.دستگاه تورگاید کمک می کند تا با در اختیار گذاشتن یک هدفون بی سیم به هرکدام از بازدید کنندگان صدای راهنمای تور را از طریق امواج رادیویی به خوبی دریافت کنند. ۲ – فرض کنید قرار است یک تور بین المللی بازدید از مکان های تاریخی که افراد شرکت کننده از کشور های مختلف هستند تشکیل شود. هر کدام از افراد تور یک گیرنده و یک هدفون بی سیم دریافت می کنند.مترجم های مختلف از طریق میکروفون و دستگاه فرستنده مطالب مورد نظر را به افراد تور منتقل می کنند.هر کدام از حضار نیز گیرنده خود را برروی کانال مترجم مورد نظر تنظیم کرده تا صدای آن را از طریق هدفون دریافت کنند.

تورگاید چیست؟ , اجاره دستگاه ترجمه همزمان , سیستم ترجمه همزمان , تورگاید

0

Your Cart